Turbo
14-23 czerwca 2013
Krakowskie Przedmieście 5
00-068 Warszawaczwartek, 6 czerwca 2013

Krótkie info o artystkach: Michalina Bigaj i Marta Tomczak

Michalina Bigaj, ur. w 1991 r., studentka III roku na wydziale rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Pracowni Rzeźby I prowadzonej przez prof. Bogusza Salwińskiego. 
Najczęściej poruszanym przez nią tematem wyjściowym jest relacja kultury i natury. W swoich rzeźbach, instalacjach i obiektach stara się badać i obnażać wzajemne wpływy tych dwóch sfer. Interesują ją również interaktywne działania w przestrzeni, których celem jest nawiązanie dialogu z odbiorcą. 

Przykładowe dzieła:


Marta Tomczak urodziła się w 1987 roku w małej wiosce na Opolszczyźnie. Od kilku lat mieszka w Krakowie. Absolwentka wydziału polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, cześć studiów spędziła na paryskiej Sorbonie. Aktualnie kończy studia malarskie na krakowskiej ASP, gdzie powstaje praca dyplomowa pod kierunkiem profesora Andrzeja Bednarczyka. Wystawy indywidualne i zbiorowe w Krakowie, Opolu i Wrocławiu. Finalistka konkursu Wrocław Młodych Malarzy.
Jest przede wszystkim malarką zafascynowaną plastycznymi możliwościami ludzkiego ciała, czemu daje wyraz w swojej pracy dyplomowej tworząc wyraziste, ekspresyjne akty. Rysunek jest dla niej przede wszystkim eksperymentem, nieograniczonym, otwartym polem do ujmowania świata w poetyckie, metaforyczne obrazy.

Projekt "Tato":Projekt "Twarzyczka":Brak komentarzy:

Prześlij komentarz