Turbo
14-23 czerwca 2013
Krakowskie Przedmieście 5
00-068 Warszawa







środa, 24 lipca 2013

"Granice Rysunku" raz jeszcze!

Dla wszystkich, którzy nie mogli pojawić się na wystawie i dla tych, którzy chcą do niej powrócić prezentujemy wybrane przez nas prace, które można było obejrzeć w Turbo między 14 a 23 czerwca bieżącego roku.

Kiedy w ubiegłym roku odezwali się do nas artyści z Wydziały Rzeźby warszawskiej ASP razem postanowiliśmy dać szansę studentom dopiero zaczynającym w środowisku artystycznym. Świadomi problemów, z jakimi często zmagacie się próbując pokazać swoją twórczość, postanowiliśmy coś z tym zrobić. Organizując "Granice Rzeźby" jeszcze nie wiedzieliśmy, że wzbudzimy wśród Was tak duże zainteresowanie, a już na pewno nie wybiegaliśmy myślą w przyszłość. Jednak sukces z kwietnia ubiegłego roku jeszcze bardziej zmotywował nas do działania. Udało nam się stworzyć cykliczną wystawę, choć w nieco zmienionym składzie organizatorów. Co roku dzięki temu wydarzeniu wzbogacamy swoją wiedzę dotyczącą najnowszych trendów na akademiach i uczelniach artystycznych, a także poszerzamy umiejętności kuratorskie. Mamy nadzieję, że nasze działania również Wam pozwalają na zdobycie nowych doświadczeń.

Wiele mówi się o problemach związanych z nauczaniem i systemem organizacji zajęć na Waszych uczelniach. Dlatego myśląc nad tematem wystawy nie wahaliśmy się ani chwili - "chcemy pokazać granice sztuki!". Chociaż wielu profesorów prowadzi swoje zajęcia wciąż w bardzo tradycyjny sposób, zdarzają się też tacy, którzy poszukują nowych dróg nauczania. Również pośród studentów coraz bardziej widoczny staje się upór w poszukiwaniu nowych form artystycznego wyrazu, zarówno w kwestiach treści, jak i formy. Chcemy wspierać wasze dążenia w kolejnych edycjach wystawy i dziękujemy, że tak licznie zgłaszacie swoje prace do naszych projektów.

Poniżej prezentujemy prace, które podczas tegorocznej wystawy przełamywały głównie formalne, ale i treściowe granice rysunku. To, w jaki sposób można je odczytywać, pozostawiamy indywidualnym rozważaniom. Na pewno odnajdziecie w nich o wiele więcej, niż jedynie tytułowe przełamywanie "granic sztuki". Chętnie przeczytamy wasze opinie na temat prezentowanych tutaj prac i samej wystawy. Zachęcamy do zamieszczania komentarzy!



Joanna Bartosik, Druty, 2013, technika własna.


Magdalena Sawicka, Świtanie, 2012, technika mieszana.


 

   

Manfred Bator, z cyklu Emocje 01, 02, 03, 2012/13, technika własna.



Maria Szczodrowska, Powrót, 2012, technika mieszana.


Marta Tomczak, Udoskonalanie, 2013, rysunek cienkopisem na papierze.



Marta Węglińska, Ponowienie ponowienia I, II, III, 2012, rysunek cienkopisem na papierze, wydruk.

 


Michalina Bigaj, Kalejdoskopy, 2013, technika własna.


Natalia Sieradzon, O lesie, 2012, rysunek nicią na płótnie.




Olga Szczechowska, Historie kradzione, 2012, rysunek ołówkiem i kredką na papierze.



Paulina Walczak, Bitwa na śnieżki oraz Kąpiel, 2012, blacha, magnes, ołówek, piórko.


Trevor Phillips, Labirynt, 2012, instalacja interaktywna.


Zuzanna Dolega, Flame 1, Flame 2, 2013, pirografia na papierze.


Piotr Kołakowski, Fotobook, 2013, projekt rysunkowy, https://www.facebook.com/fotobook12345.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz